Internet - Tjänster

Lyssna-Njut Fibernät AB tillhandahåller tjänsten Fast Uppkoppling Till Internet via vårt egna kabelnätverk. Anslutning kan ske via Kabelmodem eller Fiber.

I tjänsten ingår

  • Access till Internet.
  • Lån av 1 st. kabelmodem (om sådan uppkoppling) för Internetkommunikation via kabelnätverket.
  • Vid fiberanslutning förfogar kunden över en fiberkonverter, som tillhör Lyssna & Njut AB och får ej avlägsnas.
  • Uppsägningstid: Pågåendemånad + 1 månad.
  • Hastigheter
    Kabelmodem: 3 - 32 MBit
    Fiber: 5 - 500 MBit
Priser för Internetuppkoppling
Månadspriset är beroende av vilken hastighet i kBit/s man väljer för mottagning (download) och sändning (upload).

Från och med 202-12-15:

Kabelmodem

Denna tjänst är under avveckling. Kontakta vårt kundcenter för mer information.

ProduktDownload
[kBit/s]
Upload
[kBit/s]
Månadspris
med moms
3 MBit3.072640199,00
8 MBit8.1921.024299,00
32 MBit32.7687.168319,00

Avtalsvillkor

Är du intresserad av att ta del av de avtalsvillkor som gäller för dessa tjänster, klickar du på lämplig länk i vänstra kolumnen.
       

Fiber

ProduktDownload
[MBit/s]
Upload
[MBit/s]
Månadspris
med moms
5 MBit52199,00
10 MBit102299,00
35 MBit3510349,00
100 MBit100100379,00
250 MBit250100439,00
500 MBit500150549,00